У ИО Дрежнику у октобру ученици другог и трећег разреда су реализовали пројектну тему "Школски биоскоп поново ради" која је имала хуманитарни карактер.

1 фаза:

Учитељице су кроз разговор провериле предзнање и искуства ученика везана за биоскоп. Разговарано је о настанку и развоју филма и биоскопа као правилима понашања током пројекције.

Након тога, учитељице су презентовале  листу филмова које је могуће приказати у школским условима. Ученици су се одлучили за епизоду серијала "Опстанак" под називом "Морски рај". Упознали су се са неопходном опремом, апаратуром и техничким условима и договорили даље активности.

Потом је групи представљен рад и циљеви хуманитарних организација. Ученици су се усагласили да ће се улазнице за пројекцију продавати, а да ће сакупљени новац бити уплаћем хуманитарној организацији у циљу лечења болесне деце.

2. фаза:

Задатак ове фазе био је израда рекламног плаката за филм. Разговарано је о изгледу морских дубина, морским биљкама и животињама. Приказане су фотографије са интернета. Ученици су израдили плакате колаж техником.

3. фаза:

Ученици су израдили улазнице за биоскопску пројекцију. Договорено је да се карте продају наставницима, помоћном особљу и ученицима старијих разреда, али цена није унапред одређена већ је имала карактер добровољног прилога.

4. фаза:

Дан пројекције је био испуњен узбуђењем,  ужурбаним припрема и радосним ишчекивањем.  Простор учионице је прилагођен новој намени. Пројекција филма је протекла у будној пажњи ученика уз поштовање правила културног понашања и епидемиолошких мера. Прикупљени новац је уплаћен хуманитарној организацији за лечење оболелог детета.