Да за креативност нема препрека, показали су у претходном периоду ученици 2. разреда ИО Дрежник. После почетне адаптације и успостављања комуникационих путева, схатили смо да настава на даљину, иако отежава, неће покварити  већ започете пројекте, договоре и планове. Наставили смо тамо где  смо се привремено зауставили. У реализацији  смо имали свеобухватну помоћ и подршку од стране родитеља на чему смо им изузетно захвални.

ПРОЈЕКТНА ТЕМА (март): Пролећни карневал

Почетком марта изабрана је пројектна тема "Пролећни карневал". Ученици су упознати са значењем речи КАРНЕВАЛ. Договорено  је да се израде маске и да се карневалска поворка  организује као прослава почетка пролећа у школи и ближој околини. Упознали су се са значајнијим карневалима код нас и у свету.

На следећем часу су израдили скице маски. Договорена је набавка потребног материјала за маске.

После промене режима рада и преласка на рад на даљину, сложили смо се да ученици израде договорене маске уз помоћ родитеља, а да ћемо карневал оганизовати чим нам прилике дозволе.

ПРОЈЕКТНА ТЕМА (април): Наша вицотека

Путем интернета договорено је да тема рада у оквиру пројектне наставе  у априлу буде израда разредне вицотеке, односно збирке вицева. Ученицима је објашњен појам вица, а онда су из недеље у недељу израђивали странице наше збирке које ћемо прикупити када услови  наставе нормализују и израдити књижицу са вицевима. Тематика вицева била је унапред одређена од стране учитељице и то је: ШКОЛСКИ ЖИВОТ,  ИЗМЕЂУ ВИЦА И БАСНЕ и СПОРТИСТИ У ВИЦЕВИМА.

ПРОЈЕКТНА ТЕМА (мај): Од старог ново

У току маја започета је пројектна тема "Од старог ново" која се односи на могућност и значај рециклаже  у свакодневном животу што је у корелацији са наставном темом  "Човек ствара"  која се управо реализује из предмета свет око нас. Најпре смо рециклирали картонске ролне  и кутије, а затим корнете од јаја. У плану нам је и рециклажа пластичних флаша и сламчица за сокове.