Од октобра 2021. до марта 2022. у нашој школи се снимао филм ''ПРИЧА О ЛОПТИ'' који је инспирисан литературом Стевана Раичковића, Политикиним Забавником и музиком пре Другог светског рата, а посвећен је детињству једне генерације у Краљевини Југославији.

(на слици је званични плакат филма)

Наставник историје из наше школе, Милош Рацић објавио је књигу ''Солунски процес'' у издању зворничког ''АС огласа''. У питању је историјска драма у пет чинова. Написана је у форми позоришног комада, мада је остављена могућност и за филмску адаптацију. Тема овог дела је догађај из српске историје за време Првог светског рата. Честитамо колеги и желимо пуно успеха.
 На Кидикем фестивалу у Београду, у конкуренцији од око 60 филмова, стручни жири је донео следећу одлуку:
1. Гран при ЗЛАТНИ КАДАР за најбољи филм припао је филму ''Ја сам свој'' у режији Рада Јовановића, ученика ОШ ''Ђура Јакшић'' из Равни.
Осим вредних награда, највећи добитак је мотивација за креативан рад и убудуће. Нема повлачења, ИДЕМО ДАЉЕ!