У оквиру пројектне наставе у другом разреду  (ИО Дрежник) реализована су у октобру два пројекта.
МОЈЕ МЕСТО НА ЈЕДНОМ МЕСТУ
Циљ пројекта: Упознати ученике са знаменитостима, природним богатствима, историјом и значајним личностима свог места и околине.
    Пројекат је реализован  у три фазе и кроз три школска часа.
    У првој фази ученици су научили како да на интернету пронађу податке о свом месту и како да користе гугл мапе. За наредни час добили су задатак да фотографишу значајне локације у Дрежнику и уз помоћ родитеља израде фотографије
    На другом часу извршен је одабир фотографија које су распоређене на хамер припремљен за пано. За даљи рад ученици су добили задатак да прикупе податке о знаменитим објектима, значајним облицима рељефа, историји и заслужним људима из Дрежника. Препоручено је да користе интернет и књигу "Дрежник- хроника села".
    На трећем часу ученици су презентовали прикупљене податке, а затим њима допунили припремљени пано. Уз помоћ домара Зорана Цвијовића изложили смо пано у холу школе.

МЛАДИ ЗА СТАРИЈЕ
    Због несебичне помоћи коју смо од почетка пројектне наставе добијали, ученици су пожелели да изразе захвалност  скромним дечјим  рукотворинама професорки биологије Ани Пауновић, хигијеничарки Марини Симовић и домару Зорану Цвијовићу.
Циљ пројекта:  Развијање поштовања, љубави и захвалности према особама старијим од себе, као и поштовање туђег рада и залагања.
    Пројекат је реализован на два школска часа.
    На првом часу ученици су својим цртежима декорисали еколошки памучни цегер.
    На часу ликовне културе припремљене су  и украшене  вазе направљене од тегли. Вазе су на пројектној настави упаковане. поклони су допуњени порукама захвалности и уручени нашим помагачима.