Поштовани ученици, родитељи и колеге,
Као и протеклих година, традиционално, првог октобра славимо и обележавамо Дан школе.
Узимајући у обзир специфичне околности и потребу за поштовањем епидемиолошких мера, овогодишњу прославу смо покушали да прилагодимо актуелној ситуацији.
 Са жељом да се овај дан обележи на адекватан начин, без обзира на отежане околности, протеклих дана су наши ученици, са својим учитељима и наставницима, како у матичној школи у Равнима, тако и у издвојеним одељењима у Дрежнику и Никојевићима,  учествовали у различитим активностима и припремали разноврсне материјале.
Заједно смо цртали, певали, читали, истраживали и рецитовали. Тако су ученици седмог разреда, чланови библиотечке секције, уз активну помоћ осталих ученика школе, направили  пригодне паное, који су изложени у холу школе, док је остатак припремљеног  програма пројектован на видео-биму.
У наставку можете видети све што смо припремили, као и делић разигране атмосфере:

Химна наше школе - линк ка химни.

Припремна предшколска група рецитација "Први дан у школи" - линк ка рецитацији.

Поводом Дана школе, ученици 1.и 3.разреда матицне школе, извели су кореографију уз песму " Шапутање". Дечица су својим покретима употпунила овај свечани дан - лимк ка песми. Ученици су направили и рам за фотографисање.

Поводом Дана школе и који стих од I и III разреда из Дрежник - линк ка првој рецитацији и линк ка другој рецитацији.

Поводом Дана школе  II и IV разреда из Дрежник ученици извели:
Драмски текст Подела улога - Гвидо Тартаља - линк ка драмском тексту.
Рецитација песме  Школа - Драган Лукић - линк ка рецитацији.
Дан школе обележен у ИО Никојевићи! Драмски текст "Тужибаба" - линк ка драмском тексту.
и играње уз песму "Ринге ринге раја" - линк ка песми.
Ученици у ИО Дрежник отпевали песму "Тамо далеко".
Петачићи рецитују "Певам дању, певам ноћу" Бранка Радичевића - линк ка рецитацији.
и "Деда и унук" Јована Јовановића Змаја - линк ка рецитацији.
Шестаци истражују сликарство Ђуре Јакшића:

Седмаци, правили емисију о Ђури Јакшићу - линк ка емисији - 1. део, 2. део и 3. део.
Ученици седмог разреда (чланови библиотечке секције) у Равнима уз активну помоћ осталих ученика школе направили су паное који су изложени у холу школе.

Срећан нам Дан школе!

ЛИНК КА СВИМ АКТИВНОСТИМА ПОВОДОМ ДАНА ШКОЛЕ