Дана 19.04.2024. године реализован  је излет у трајању од једног дана на релацији Равни -Тршић.

Полазак је био у  7.30 из Равни  oдносно 7. 00 из Дрежника.Ишло се преко Ужица, Кадињаче , где је било краће задржавање са доручком и даље долином  Дрине ка Тршићу. Пре Тршића свратили смо у нашу познату Бању Ковиљачу и разгледали предивни парк за одмор и шетњу ове бање.Око 13,00 смо стигли до нашег циља излета , а то је Тршић ,родно место Творца српске азбуке Вука Стефановић Караџић. Ту су деца разгледали родну кућу Вука  са великим двориштем у коме се налазе остале помоћне просторије.Одатле смо пут повратка кренули око  15,30  ка Ужицу односно Равнима и Дрежнику.уз пут је било краће задржавање на Дивчибарама.

У Равни смо стигли око 20 , а у Дрежник 19,30. сати.

Сви садржаји излета су реализовани.

ЛИНК КА СЛИКАМА

Градско такмичење из Географије:

Одржано је 9.марта текуће године у нашој школи.

Наша ученица Анастасија Вукотић, освојила је 1. место.

Она се пласирала на даљи ниво такмичења.

Честитамо Анастасији и наставници Јелисавети Гавовић, желимо им пуно успеха у даљем такмичењу.