Ученици осмог разреда полажу завршни испит у матичној основној школи, решавањем три теста – из српског, односно матерњег језика, математике и решавањем комбинованог теста. Најважније информације у вези са завршним испитом су:
- испит из српског/матерњег језика је 23. 06. 2021. године у 09. 00 часова,  из математике је 24. 06. 2021. године у 09. 00 часова и испит са комбинованим тестом је 25. 06. 2021. године у 09. 00 часова;
- дозвољени прибор за ученике: ЗА СРПСКИ/МАТЕРЊИ ЈЕЗИК И КОМБИНОВАНИ ТЕСТ – графитна и плава хемијска оловка (не пиши-бриши хемијска), гумица, ЗА МАТЕМАТИКУ – графитна оловка, плава хемијска оловка (не пиши-бриши хемијска), гумица, троугао, лењир и шестар;
- школа ће за сваког ученика обезбедити по две плаве хемијске оловке;
- сва три дана када ученик полаже завршни испит мора код себе имати оверену ђачку књижицу са залепљеном фотографијом и налепницом са идентификационим бројем ученика;
- у просторији у којој полаже испит ученик седи на месту са редним бројем које одговара редном броју на Јединственом списку ученика;
- сва три дана ученици обавезно треба да дођу у школу у 8.00 на кратак састанак са одељењским старешином пре него што буду распоређени у просторије где ће полагати завршни испит;
- од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.

Нашим осмацима желимо пуно успеха и среће на престојећем завршном испиту.

Календар активности око ЗИ и уписа у средње школе, као и јединствени списак ученика који полажу ЗИ и упутство за ученике и родитеље можете погледати у документима која су приложена овде.

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ УПИС ЗИ

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

ЈЕДИНСТВЕНИ СПИСАК УЧЕНИКА ЗИ

У оквиру часова ликовне културе и цртања, сликања вајања наставница  ликовне културе је са ученицима од првог по осмог разреда дошла на идеју да освеже двориште тако што су рестаурирали постојеће бетонске саксије за цвеће. Уценици су сарађивали једни са другима, изузетно су били креативни. Тимским радом су завршили задатак. Било је јако инспиративно видети их да заједно раде на пројекту па им се придружила и Марија педагог.

ЛИНК СА СЛИКАМА

Дан планете Земље обележен је заједничким радом деце припремне предшколске групе и ученика другог и четвртог разреда. Ученици другог и четвртог разреда су написали еколошке поруке, док  су деца припремне предшколске групе од рециклажних материјала направила планету.

ЛИНК КА СЛИКАМА

У знаку најрадоснијег хришћанског празника уценици припремне предсколске групе и 2. и 4. разреда правили су корпице и фарбали јаја. Свако је причао о обичајима шарања у оквиру своје породице.

ЛИНК КА СЛИКАМА