Ученици осмог разреда матичне школе и издвојеног одељења су у оквиру пројектне наставе на тему " Мој завичај" урадили паное на часовима географије. На паноима су на одговарајући начин приказали фотографијама, цртежима и текстуалним целинама свој завичај. Истакли су све важне природне и друштвене елементе завичајне географије.

РОЂЕНДАН

ИЗРАДА УКРАСА И ДЕКОРАЦИЈА

РАДИОНИЦА СА РОДИТЕЉИМА

КИЋЕЊЕ ЈЕЛКЕ

ЛИНК СА СЛИКАМ

НОВА ГОДИНА

САВИНДАН

Највећа акција садње стабала у Србији “Засади дрво” покренута је 2019. године и има за циљ очување здраве животне средине, као и одрживи развој друштвене заједнице. Поред пошумљавања, тим “Засади дрво” бави се и едукацијом и подизањем свести јавности о значају шума.

Трећи циклус пројекта „Засади дрво“ под називом „Четири годишња доба“, званично је почео 3. септембра 2021. године, догађајем у Ботаничкој башти „Јевремовац. У оквиру ове сезоне која траје до априла 2022. године, планирана је садња од 200.000 садница широм Србије, а у фокусу ће бити најмлађи, јер је њихово укључивање у овакве акције веома важно како бисмо им приближили природу.

ОПИС АКТИВНОСТИ:

У оквиру пројекта „Засади дрво“ реализују се и активности „Гледај како растемо“ које су првенствено намењене подизању степена информисаности и образовања деце и ученика о значају очувања животне среднине, садњи садница и њиховом одржавању, као и начину на који треба да брину о природи. У оквиру овог дела Пројекта једна од активности је садња садница од стране ученика првог разреда.

САДЊА САДНИЦА СВИХ ОСНОВНИХ ШКОЛА У СРБИЈИ – Свака основна школа на територији Републике Србије бесплатно је добила по две саднице Белог бора које су ученици првог разреда  засадили у дворишту школе. Садња је организована 24.02.2022. године.

ШИШАРКЕ У МАШТИ

ЗДРАВА И НЕЗДРАВА ХРАНА