МАТИЧНА ШКОЛА

ПРИПРЕМНА ПРЕДШКОЛСКА ГРУПА

ЛИНК КА РАДОВИМА

Ученици 1.и 3.разреда извели су причу "Свети Сава и сиромах"
 Ученици 1.разреда матичне школе, рецитовали су песму "Свети Сава".
Ђаци су направили пано на часовима ликовне културе.
Чланови библиотечке секције, у сарадњи са ђацима 4.разреда матицне сколе направили су пано о лику и делу просветитеља Св.Саве.
Панои млађих разреда и библиотецке секције красе хол школе.
ПРИГОДНЕ РЕЦИТАЦИЈЕ УЧЕНИКА ПЕТОГ И СЕДМОГ РАЗРЕДА.

ИО ДРЕЖНИК

Ученици млађих разреда иѕвели пригодне рецитације, а ученици виших разреда химну Светог Саве.

ИО НИКОЈЕВИЋИ

Ученици извели пригодне рецитације и ликовне радове на тему Светог Саве.

ЛИНК КА РАДОВИМА

Данас 27.1.2021. године скромно је обележена школска слава Савиндан.

Да се присетимо - фотографије и видео записи  некадашњих прослава Савиндана. Можемо рећи да је и ово део једне мале школске историје...

ПОГЛЕДАЈТЕ ВИДЕО ЗАПИС ОВДЕ

У Матичној школи у Равнима и издвојеним одељењима у Дрежнику и Никојевићима обележена школска слава Савиндан пригодним радовима ученика.

Матична школа припремна предшколска група

ЛИНК СА СЛИКАМА РАДОВА

ИО Дрежник радови ученика од 1. до 4. разреда

ЛИНК КА СЛИКАМА СА РАДОВИМА

ИО Никојевићи радови ученика нижих разреда

ЛИНК КА СЛИКАМА СА РАДОВИМА

Овако су литерарци и седмаци у Равнима обележили Савиндан. Читали су и рецитовали текстове о нашем просветитељу.

ЛИНК КА РАДОВИМА УЧЕНИКА

"О Светом Сави, с`  љубављу"

У матичној школи у Равнима, а затим и у ИО у Дрежнику, ђаци су са наставницом Музичке културе правили паное посвећене музици у доба нашег првог архиепископа Растка Немањића. Обухватили смо светосавску химну као и инструменте кроз развој музике у 12. и 13. веку. На часовима смо разговарали, правили материјале, претраживали интернет и књиге из школске библиотеке, у сарадњи са библиотечком секцијом. Ђаци су цртали, украшавали и осмишљавали изглед паноа. Доста су научили о атмосфери у култури и музици у доба Св.Саве. Трудили смо се да обогатимо своје знање повезујући музику са историјским причама, делима из књижевности и ликовне културе, прожимајући их са животом Светог Саве.

ЛИНК СА РАДОВИМА УЧЕНИКА

Ликовни радови ученика од 5. до 8. разреда у матичној школи у Равнима

ЛИНК СА РАДОВИМА УЧЕНИКА

Пригодном приредбом обележена је школска слава Савиндан у матичној школи у Равнима и ИО Дрежник.

Матична школа Равни

ИО Дрежник