Током јануара 2019. године у оквиру пројектне наставе у ИО Дрежник ученици првог разреда стекли су много нових знања о аутомобилима у оквиру теме "Радионица за аутомобиле". Циљ пројекта је био да ученици открију својства материјала која одређују њихову употребну вредност у свакодневном животу. Пројекат је трајао три недеље и реализовао се у оквиру три школска часа.
1. час
На почетку је вођен разговор како је путовање у прошлости било напорно, дуготрајно и повезано са многим опасностима. Људи су настојали да путовање олакшају, учине безбднијим и бржим па је тако дошло до настанка аутомобила. Они у почетку нису изгледали као данас. Ученицима је је подељен наставни листић на коме је приказан изглед аутомобила кроз историју. Након тога ученици су на рачунару погледали презентацију „Аутомобили“ у Power point на интернету (https://www.slideshare.net/anatodorovic589/automobili-prezentacija ). Презентација објашњава начин функционисања аутомобила. Ученици су постављали питања.
Након разговора и провере утиска, подељени су наставни листићи који се односе на делове аутомобила. На једном су означени делови аутомобила. Разговарано је о томе који су им делови познати и чему служе. На другом наставном листићу је проверавано колико познају делове аутомобила.
У завршном делу ученици су решавали забавне енигматске задатке са тематиком аутомобила (спајање тачкица и лавиринти).
Изглед наставних листића
ЛИНК СА СЛИКАМА РАДОВА УЧЕНИКА
2. час
На овом часу ученици су израђивали фигурице аутомобила од пластелина. Уз рад се разговарало о материјалима за израду аутомобила. Ученицима је показан модел аутомобила на коме су усмено означавали делове и објашњавали начин рада.
ЛИНК СА СЛИКАМА РАДОВА УЧЕНИКА
3. час
Уз одобрење и сагласност родитеља организована је посета аутомеханичарској радњи Драгана Даничића која је некада пословала у Дрежнику. Радња је данас затворена, али су ученици добили могућност да се упознају са опремом, алатима и начином рада аутомеханичара. Кроз разговор са аутомеханичарем ученици су сазнали о начину функционисања аутомобила, могућим кваровима, опремом и алатима за поправку, лепотом и тешкоћама аутомеханичарског позива. Посета је реализована уз помоћ Љубише Радишића који је ученике превезао од школе до радње и назад.