У ИО Дрежник  у другом разреду новембар је био месец посвећен јесени. Ученици су су обновили и проширили већ стечена знања о овом лепом периоду године. Циљем пројекта је посебан акценат стављен на промене у биљном свету у току јесени.
1. фаза
Са ученицима је разговарано о променама у временским приликама, температури ваздуха и дужини обданице. Наглашено је да због тога лишће жути и опада, а трава вене. На тај начин се биљке припремају за зиму.
Затим су ученици, према упутствима учитељице, од унапред прпремљеног лишћа израдили интересантне посудице.

2. фаза
 У наставку пројекта разговарало  се житарицама и махунаркама које сазревају ујесен. Затим су ученици декорисали моделе кишобрана зрнастим плодовима.

3. фаза
 Пошто јесен обилује плодовима, тема разговора на трећем часу било је јесење воће и поврће. Ученици су донели узорке који су послужили као илустрација разговора. Затим су, користећи и помоћни материјал од плодова јесени направили фигуре животиња па су се нашом учионицом прошетали зец, гусеница, јеж, паук, лептир, а међу њих  је залутао и један Снешко Белић. Вишак јабука смо у сласт појели.

4. фаза
 Као инспирација за овај час послужила је песма "Јесен" Војислава Илића у којој је јесен приказана као"горда царица и бајна". Песма је прочитана на почетку часа и ученици су добили задатак да лутку коју је учитељица унапред припремила помоћу сувог лишћа, жирова и плодова јесени преобразе у царицу. Ученици су са радошћу прионули на посао, а  наша нова другарица је чак и добила име, духовито и пригодно- Гроздана Олујић.