У нашој школи у ИО Дрежник успешно је према новом Плану наставе и учења за први циклус основне школе започела реализација  пројектне наставе у првом разреду. Током септембра и у првој половини октобра ученици су уз подршку учитеља, родитеља, наставног и помоћног особља реализовали три пројекта. То су:
-Друг другу
-Свако има облик свој
- Лепо понашање
За сваки пројекат израђена је документација. Фазе пројекта су фотографисане, а од изабраних фотографија израђен је пано у холу школе.

Изглед паноа у холу школе

ПРОЈЕКАТ: Друг другу

Циљ пројекта:  Развијање пријатељске атмосфере у разреду, другарства, међусобног уважавања и захвалности за уложени труд кроз припрему поклона за другаре.

ПРОЈЕКАТ: Свако има облик свој
Циљ пројекта: Уочавање функционалних и естетских аспеката облика бића и предмета.

ПРОЈЕКАТ: Лепо понашање

Циљ пројекта: Упознавање са правилима лепог понашања и њиховим значајем у свакодневном животу.